úterý 10. ledna 2017

Pondělní střípky z 9.1.2017

Tohle pondělí jsme se v kanclu konečně všichni sešli po Vánocích, takže se hlásím s prvními letošními střípky.

Jahodovice

O první, velmi milý, příspěvek do dema se zasloužil Tibor. Z dalekého východu nám přivezl pravou, nefalšovanou Jahodovicu.
Po chvíli pátrání ve slovníku jsme zjistili, že to je něco jako naše slivovice, akorát se dělá z jahod. Takže jsme neprodleně ochutnali - a dobrý! Díky, Tiborko!

Prezident 21

Potom, co jsme se posilnili, měl moc zajímavou ukázku Milan. Bohužel je to zatím tajný, takže nesmím ani naznačit. Ale můžu prozradit, že si Milan koupil Chip, což je takový menší a jednodušší Raspberry Pi. Za 250 korun je to dost zajímavá koupě.
Věc veřejná ale naopak je Prezident21 - aplikace Karla Janečka pro výběr příští hlavy státu. Slavnostní spuštění proběhlo 21.12. ve 12:21, tak je možný, že jste to ve Vánočním shonu nezaregistrovali. Pokud to je tak, šup hlasovat!

Atlassian kupuje Trello

Jirka nás upozornil, že firma Atlassian koupila populární plánovač Trello. To nás trochu děsí, jelikož Trello používáme docela dost.
Jirko, moc děkujeme a já Tě upozorňuju, že máš hlavně psát blog z návštěvy e-Estonska a ne lítat někde po internetech.

Dárek

Zlatým hřebem našeho pondělí byl opožděný vánoční dárek. Mates znaleckým okem dandyho shlédl v čem chodíme do práce a objednal nám kalhoty na míru! Takže dnes přisvištěla slečna švadlena a vzala nám všem rozměry, což proběhlo překvapivě hladce.
Téměř všichni pochopili Matesovu jemnou narážku a objednali si šedé nebo černé kalhoty, vhodné pro jednání v bance i posezení v restauraci. Jediný Šemík se nenechal zviklat a objednal si kapsáče z maskáčoviny. Takže to bude asi jediný člověk, co bere psa do lesa v kalhotech na míru.
Děkujeme a těšíme se - za pár týdnů nás na ulici poznáte podle slušivých kaťat s vyšitou jahodou!

Žádné komentáře:

Okomentovat