úterý 12. července 2016

Co je u nás nového?

Protože žádný z kolegů se nemá k tomu, vzdělat naše ctěné čtenáře něčím zajímavým, rozhodl jsem se vzít na svá bedra přetěžký úkol a napsat pár řádek o tom, co je u nás nového.

Naši hoši, naše Marta

Máme nového android developera Milana, který do našeho kritického kolektivu s důrazem na docházku do Šumavy okamžitě zapadl.


Nějaký Milan nám v týmu delší čas chyběl a máme tedy radost, že jsme zase "kompletní". Tímto pozdravuji Milana Majera a přeji mu hodně zdaru v zootu.

Počet otců u nás ve firmě dramaticky roste a i díky Milanovi si u nás rodičové upevnili převahu.

Rádi bychom rozšířili naše řady o další vývojářské kapacity, pokud byste o někom věděli, nebo byste u nás rádi pracovali, budeme moc rádi za kontakt.

Uprchlíci a my

Máme radost z naší paní z Ukrajiny, kterou jsme si v listopadu 2015, nejen na přání prezidenta republiky, vzali domů. Malý Pavlík se má čile k světu a od května chodí do školky. Což umožnilo mamince začít pracovat a protože se všeobecně velmi snaží, předpokládáme, že od 1.1.2017 už nebudou naši pomoc potřebovat.

Snažíme se pomoci i další rodině, která v ČR hledá nový domov. Jedná se o rodinu z Venezuely, která se tak zasazovala za občanské svobody a změnu poměrů ve Venezuele, až musela před režimem utéct do vlasti svých dávných předků.

Pro tuto rodinu aktuálně hledáme:
  • práci pro tatínka, který je umělecký sochař a umí zatím pouze španělsky;
  • jazykovou školu, která by přijala tátu a mámu do kurzů češtiny (děti chodí do české základky a už docela česky umí);
  • práci pro maminku, která má vystudovanou logistiku a umí dobře anglicky.

Pokud by měl někdo chuť pomoci nám v projektu "Pomáháme uprchlíkům", budeme rádi.

Případným zájemcům o podobný projekt rádi předáme své zkušenosti a kontakty. Je to totiž docela jednoduché.

Naše projekty


Demokracie 2.1

Volební systém D21 zvládl první vážnější hlasování. Občané z 28 okrsků v New Yorku hlasovali o rozdělení 30 mil. USD z veřejných prostředků. Kdo vyhrál nevíme, ale naše aplikace vše bez problémů ustála.

Komerčka

Na novém projektu v KB budeme používat AngularJS 2.0. Možná se to nezdá, ale my si dáváme palec nahoru.

Spořka

Aplikace Moje zdravé finance se má čile k světu. Je v testování na 30ti vybraných pobočkách a na podzim by měla jít do celé sítě.

Boris

Vedle terénních pracovníků mohou nově i pracovníci K-center, kteří se starají o drogově závislé, zapisovat vše do systému BorIS. Ač "dobročinný" projekt, jsme rádi, že se nám daří jej stále rozvíjet.


Pěkné léto a třeba se uvidíme na náplavce.

Žádné komentáře:

Okomentovat