pondělí 9. listopadu 2015

Podzimní střípky

Předně bych se rád omluvil pravidelným čtenářům našich střípků. Prostě jsme se na ně pár týdnů vykašlali. Dnes jsme se ale hecli a přinášíme zajímavosti z Fragy i okolí.

Amazon Lambda

Amazon Lambda je cloudová služba umožňující nahrát kód, obsahující nějakou bezestavovou funkci, která následně reaguje na různé externí spoušteče, např. HTTP requesty. Funguje v Javascriptu, Pythonu nebo Javě.

Věci jako škálování či bezpečnostní údržba systému jsou zcela transparentní - uživatel se o ně nemusí starat. Cena je vázaná na počet requestů, spotřebovanou paměť a výpočetní čas, přičemž poměrně štědrý balíček je zdarma.

Využití vidíme např. pro ad hoc logiku, pro níž se jinak těžko hledá místo ve stávající infrastruktuře.

Google Contributor

Otravuje-li Vás reklama na webu, ale zároveň Vám nepřijde úplně fér veškerou reklamu blokovat, zkuste využít službu Google Contributor. Autoři slibují, že Vám za poplatek bude zobrazeno méně reklamy.

Zůstává ještě otázkou, kolik webů se do tohoto programu zapojí, ale za nás je to minimálně cesta dobrým směrem.

Let’s encrypt

Před časem jsme ve střípkách psali o připravované službě, která řeší https certifikáty. Let's encrypt už podporují všechny hlavní prohlížeče. Stojí tedy za vyzkoušení.

Novinky z Ječné čp. 6


Vyprodaný PYCON CZ 2015

Jak mnozí jistě ví, snažíme se přes Pyvec, o.s. podporovat opensource projekty a komunitu python vývojářů. Pyvec tradičně pomáhá v organizaci konferencí a jednou z nich je i PyCon CZ, který se uskuteční 14.-15.11.2015 v Brně.

Lístky už ale nejsou ... ;-)

Uprchlíci

Máme radost, že se nám podařilo rozjet projekt na pomoc uprchlíkům. Zjednodušeně se dá říci, že jsme vyslyšeli přání našeho milovaného pana prezidenta a nastěhovali si uprchlíka domů.

Maminka s malým dítětem, kteří v ČR získali povolení k pobytu azylanta, už bydlí. V další fázi se jim budeme snažit pomáhat s integrací do života a společnosti. Brzy naše zkušenosti a postřehy sepíšeme do jednoduché "kuchařky" a budeme rádi, pokud se zapojíte i vy. Je to totiž docela jednoduché a velmi vděčné.

Samolepky

V rámci našeho partnerství s Elasticem máme spoustu jejich samolepek. Rovněž jsou pro zájemce k mání i naše jahody.


Noví kolegové

Najít vývojáře, který už něco umí a zároveň k nám zapadne i po lidské stránce, není vůbec lehká věc. O to větší máme radost, když k nám někdo nastoupí. Nově se u nás v podniku můžete potkat s Jirkou a Davidem.

Závěrem kvízová otázka, víte co znamená, že "Filip bil na poplach"?


Žádné komentáře:

Okomentovat