pondělí 11. května 2015

Pondělní střípky z 11.5.2015

Doufám, že jste o prodlouženém víkendu kvalitně oslavili vítězství nad Německem (vtip!) a vítám Vás u dalších Pondělních střípků.

Learn your Node

Hype okolo NodeJS ne a ne skončit. Jestli jste na tenhle vlak ještě nenaskočili a nevyměnili Javu/Python/.NET za něco pořádného, tak máte jedinečnou šanci zkusit to s Learn your Node.
Namísto čtení dlouhých tutoriálů si s Learn your Node prakticky vyzkoušíte psaní jednoduchých i složitějších úloh v prostředí NodeJS. Vyberete si jedno z patnácti zadání, napíšete příslušný program a necháte si ho automaticky zkontrolovat. Pecka!
Učte se, učte se, učte se.

Path Picker

Path Picker je další užitečná utilitka pro příkazovou řádku.
Celkem častá situace je, že použijete nějaký příkaz, jehož výsledkem je seznam souborů (třeba git status). No a s některými z těchto souborů chcete dál pracovat – editovat, mazat, …
A tady pomůže Path Picker. Stačí poslat výstup příkazu přes pajpu do fpp a potom v přehledném rozhraní si vybrat jednotlivé soubory a hrát si s nimi.

Update: Robin, náš vim guru, mě upozornil, že něco podobného umí i čistý vim, pomocí příkazu gf (go to file). Funguje to asi takhle:

Rychlé tipy na závěr

Přečtěte si vtipný test benzínového auta z pera nadšenců do elektromobilů – věděli jste, že výrobci benzínových aut nenabízejí nabíjení zadarmo?
Posíláte lidem maily s potvrzením rezervace, nabídkami, nákupy atd? Přidejte do nich pár řádek JSON kódu, kde zvýrazníte nejdůležitější informace.
Každý uživatel, jež má telefon s Androidem nebo mail na Google/Yahoo/Hotmail vám bude navždy vděčný.
A pojďte (s námi?) na Prague hacks!

Žádné komentáře:

Okomentovat