pondělí 13. dubna 2015

Pondělní střípky z 13.4.2015

Ahoj, vítáme vás u dalších Pondělních střípků. Tentokrát se podíváme i na hardware.

SnackHost

Pokud sledujete české IT weby, tak SnackHost už jste museli zaregistrovat. Jestli ne, tak proto jsme tu my :)

SnackHost je nový český hosting virtuálních serverů s celosvětovou ambicí. Tvrdí o sobě, že díky využití OpenStacku a SSD disků budou rychlejší a levnější než konkurence.

Zatím to nemůžeme ověřit, služba bude spuštěna až v květnu. Až něco zjistíme, dáme vědět.

Dell XPS 13 Developer Edition

Slibovaná HW záležitost je ultrabook Dell XPS 13. Jasně, není to žádná novinka – na CNET vyšla recenze už v únoru.

Dell XPS 13 je výborný stroj – menší než Macbook Air 13" a přitom s lepším (volitelně Retina) displayem. Kdyby na něm neběžely Windows, byl by to ideální ultrabook pro vývojáře.

A ony na něm běžet nemusí! Dell prodává XPS 13 Developer Edition s předinstalovaným Ubuntu 14.04 LTS, správnými drivery a oficiální podporou.

Kotlin pro Android

Pokud se zajímate o alternativní JVM jazyky možná už jste zaregistrovali projekt Kotlin. Pokud to nevíte, tak Kotlin je staticky typovaný jazyk, který je dost úsporný proti ukecané Javě.

No a nyní dostal Kotlin podporu pro Android. Hlavní změna je, že UI rozhraní se definuje přímo v kódu pomocí docela hezkého DSL místo standarních nepřehledných XML souborů.

Chartist

Tibor nám ukázal další Javascriptovou knihovnu na tvorbu grafů. Chartist.js má jednodušší API než Google Charts a výsledné grafy jsou responsivní – to je za nás velké plus.

Další výhodou je možnost stylování přes CSS a tvorba vlastních pluginů.

Great Cannon

Před pár dny byl proveden masivní DDoS útok na Github. Ukazuje se, že za tímto útokem pravděpodobně stojí čínská vláda a že Čína vytvořila kybernetickou zbraň nazvanou Great Cannon.

Dlouhé, ale zajímavé čtení o detailech útoku.

PS: Víte, co to znamená askew?

Žádné komentáře:

Okomentovat