pondělí 2. března 2015

Pondělní střípky z 2.3.2015

Každé pondělí máme ve Fragarii projektovou schůzku, kde si vyměňujeme informace o stavu jednotlivých projektů. A proč vám to říkám?
Protože v rámci těchto pondělních schůzek si také děláme demo. Demo je krátký čas na začátku schůzky, kdy každý může ukázat zajímavou věc/službu kterou našel, použil nebo třeba i vyrobil.
Je to prostě taková všehochuť. Jeden týden řešíme databáze a ovládání GMailu klávesnicí, jindy zase ideální IDE pro Python (podle Robina je to vim) a pluginy pro Redmine.
A mě tak napadá, že by vás to mohlo taky zajímat.

Mailgun

Tento týden začal Filip službou Mailgun.
Jasně. Standardem v posílání hromadných mailů je Mailchimp, který používáme pro většinu projektů. Mailgun má ale velmi hezké API, takže posílání hromadných mailů je hračka. Koneckonců si to zkuste sami:
curl -s —user 'api:key-3ax6xnjp29jd6fds4gc373sgvjxteol0' \
    https://api.mailgun.net/v2/samples.mailgun.org/messages \
    -F from='Čtenář blogu <excited@samples.mailgun.org>' \
    -F to='info@fragaria.cz' \
    -F subject='Ahoj' \
    -F text='Ahoj klucka z Fragarie!'

Hosting90

Virtuální servery jsou něco, co řešíme pořád dokolečka. Naším favoritem byl zatím Digital Ocean, ale Martin dneska přinesl tuzemský Hosting90.
Když odhlédneme od ne moc hezkého webu, tak virtuální server s dvoujádrovým CPU a 2GB paměti stojí 200Kč měsíčně. Digital Ocean za trochu vyšší cenu nabízí poloviční konfiguraci.
Pro tuzemské projekty je to určitě zajímavá volba.

Microsoft Azure

Pak jsem chtěl já ukázat něco z Microsoft Azure, ale kluci mě vypískali.
Ne, vážně – byl jsem na přednášce, kde pánové z Microsoftu ukazovali, co všechno umí cloud Azure a je toho fakt hodně. Od obyčejných linuxových virtuálních serverů přes službu Notification Hub pro posílání notifikací mobilním zařízením až po strojové učení.
No. A to je z Microsoft světa na dlouhou dobu všechno.

Epydoc

Poslední vstup si připravil Robin. Epydoc je nástroj pro dokumentaci Pythoního kódu. Například Pycharm už ho podporuje docela dlouho a hlavně podle něj umí napovídat. Takže když svůj Pythoní kód budete důsledně dokumentovat Epydocem, ušetříte si dost práce při psaní.

PS: Víte, jak se řekne slovensky krajta? No přece Pytón!

Žádné komentáře:

Okomentovat