pondělí 9. března 2015

Pondělní střípky z 9.3.2015

Stejně jako minulý týden i dnes jsme si ukázali pár zajímavých věcí.

Charlie

Za první tip děkujeme @jirifabian na Twitteru. Charlie je osobní asistent, který se napojí na váš pracovní kalendář (umí zatím jen Google Calendar) a před každou plánovanou schůzkou pošle krátký briefing o lidech, se kterými se máte setkat.

V briefingu se kromě fotky dozvíte pár základních faktů o dotyčném a jeho firmě. Navíc Charlie zkusí zjistit, jestli máte společné zájmy a ukáže pár posledních tweetů.

Nativescript

Tibor si momentálně hraje s NativeScript. Na první pohled to vypadá jako další Phonegap/Cordova – tedy framework pro tvorbu mobilních aplikací v HTML a CSS.

Na druhý pohled se ovšem ukáže, že to není úplně pravda. NativeScript tvrdí, že nevyužívá webový prohlížeč v mobilu, ale že aplikace překládá přímo do nativního kódu konkrétní platformy.

Ukázky vypadají zajímavě (a nativně). Pokud to někdo vyzkoušíte v praxi, dejte vědět!

Divshot

I za poslední tip jde dík mimo Fragarii. Konkrétně @adam_mika za Divshot.

Divshot je takové Heroku pro statické stránky. Nasazení probíhá pomocí jednoho příkazu (divshot push) a o CDN, cachování a škálování se už nemusíte starat.

Jasně, Amazon S3 umí to samé, koneckonců Divshot je na něm postavený. Ale správně zkonfigurovat S3 přece jen zabere víc času.

Cena? $20 za tři weby.

To je pro dnešek všechno. Kdyby vám to bylo málo, můžete si počíst jak designovat REST API.

Žádné komentáře:

Okomentovat